2012.0210d.

Mirante kaimukas - Apulijos regionas Pageidavimų koncertas praėjusios žiemos tema

RIMANTĖ: Kadangi seniai seniai sulaukėme pageidavimo sužinoti, „koks gi pas mus oras, ar įmanoma dar eiti į pliažą, kaip žmonės elgiasi žiemą, ar išeina, ar kaip ir čia vakarais sėdi prie teliko ir t.t“, tai jį ir pildome... atėjus pagaliau išsvajotam pavasariui. Nes sausis ir vasaris buvo gerokai sudrumstę ir net įšaldę mūsų išsvajotą itališką idilę. Subjurę orai, tos pačios keturios sienos, vienintelis turimas radiatorius, kuris ne tiek šildė, kiek kaip slibinas mergeles rijo kilovatvalandes ir galo tam nesimatė... oi oi... Išeitį (galimybę sušilti) radome – visa aktyvi ir pasyvi veikla susikraustė į lovą :D. Kitas džiugus aspektas – išjungėme šaldytuvą, nes maistas puikiai jautėsi atskirame, nešildomame kambaryje.

Taigi, apie tai, kas Italijos pietuose vyko žiemą.

Į pliažą eiti buvo įmanoma, mes eidavome (beveik) kasdien. Tik prieš tai pusvalandį svarstydavome, ar tikrai taip jau labai norime įkvėpti to gryno šalto oro. Jei sutardavome, kad TAIP, tuomet šiltai apsirengdavoame, apsimaudavome pirštines, užsidėdavome kepures ir... eidavome rinkti šiukšlių. Nes tiesiog taip stovėti... brrr... žodžiu, jei buvote sugalvoję mums pavydėti, tai meskite tą užsiėmimą – pavydėti visai nebuvo ko.

Kaip čia žiemą elgiasi žmonės? Tikrai sėdi namuose, tikėtina, kad ir prie televizoriaus (bent jau vyrai, nes ryte ryja FUTBOLĄ). Išskyrus tik senjorus, kurie it žvirbliai laidus nutūpę pagrindinę gatvę ir aikštę – prie n+k partijų būstinių. Miela, kad partinė veikla labai panaši į taikius pensininkų žaidimus šaškėmis. Senukai ramiai diskutuoja, traukia dūmą, juokauja ir nubėga atsinešti kavos iš šalia esančio baro.

Jei tik geresnis oras, tai net ir žiemos savaitgaliais galima žmonių pamatyti prie jūros – dažniausiai po porą (žmogus plius šuo, žmogus plius meškerė ir pan. :)). Galima nemažai žmogiškų galvelių išvysti ir jūroje: banglentininkų būriai gaudo bangas, povandeninės žūklės gerbėjai – aštuonkojus ir jūrų ežius.

Beje, dar apie futbolą – miestelyje (Maruggio) yra puikiausias stadionas, kuris nuolat knibžda žaidėjų ir gerbėjų. O Gajos klasės draugės tėtis turi ne tik savo piceriją, bet ir tvarkingą žolės lauką su vartais :), į kurį jau pakvietė penktadieniais užsukti ir Mindaugą.

Logo