2012.0219d.

Apulijos regionas Maršrutas Putignano - Alberobello - Grottaglie

Putignano - Karnavalas (lietuviškų Užgavėnių atitikmuo)

Vasario 19-ą skuodėm liežuvį iškišę į Putignano žiūrėti didžiausio apylinkėse Užgavėnių karnavalo. Tačiau nė kiek ne mažiau už itališkąsias kaukių eitynes žavus yra... kelias iki šio miesto. Nuo Taranto per Noci. Grakščiai siauri keliukai, dailiai it mozaikos sudėliotos tvoros, tvarkingi laukų keturkampiai – valandos kelionėje skriejo nepastebimai. Kadangi patvoriais dar buvo šiam kraštui nebūdingo sniego - sustojome, kad vaikai galėtų pasimėtyti gniužtėmis.

Žiūrėjom, šokom, valgėm, mėtėmės konfeti, pavydžiai žvilgsniais sekėme netinginiškai išradingus kaukėtuosius. Ne tik karnavalo dalyvius, riedančius didžiulėse konstrukcijose, bet ir didelius bei mažus žiūrovus, kurie nenusižengė persirengimo taisyklėms (arabus verslininkus su prie riešo prirakintu lagaminėliu, vikingų šeimyną, indėnų gentį, fėjas-gėles, daržoves, karius). Tai buvo ne tik reginys, bet ir primirštas vaiko šventėje potyris.

Alberobello

Turistų daug, o garsieji Trulli namukai maži – sunku įžiūrėti :). Reikia nerti į tuštesnę šoninę gatvelę, kurioje namukų gyventojai autentiškai atsitveria nuo amžino dėmesio ant virvių sukabintomis ne pirmos jaunystės paklodėmis. Ten galima ramiai pasimatuoti, kaip netilptum pro dureles, ar pakrapštyti stogo dangos fragmentą. Įdomi vieta kokiam pusvalandžiui, per kurį galima spėti paragauti migdolų likerio vienoje iš tūkstančių parduotuvėlių.

Kodėl įžymus bei įtrauktas į UNESCO paveldą: surenkami namukai. Žmonės kalba, kad buvo taip.. Kai ateina rinkti auksinų į amžinai kiaurą iždą koks karaliaus įgaliotinis, išrenki ir sakai, kad jokio namo neturi ir nėr už ką mokėt. O kai išeina, vėl sau iš akmenukų susidėlioji. Paprasta, pigu, patogu.

Grottaglie

Keramikų meka. Nors pavadinimas nuo žodžio „grotta“ – ola, urvas, kurių gausu aplink miestą ir netgi po juo. Prieš eidami vakarienės pas bičiulius apibėgome keramikų dirbtuvėles, aplipusias miesto pilį iš visų pusių ir turinčias garbingą „Keramikų kvartalo“ pavadinimą.

Jau ne pirmą amžių molio, glazūros ir formų meistrai garsina Grottaglie savo dirbiniais. Dirbtuvės didesnės ir mažesnės, puodai – nuo paprasčiausio iki žmogaus galvą atkartojančio, o kas džiugiausia – molį į rankas meilia ima net visai jauni vaikinai bei merginos. Jauku. Gražu. Prasminga.

Putignano karnavalas Putignano karnavalas Putignano karnavalas Alberobello miestukas garsus savo akmeniniais namukais Grottaglie garsi savo keramikos dirbiniais. Jų gausu visame mieste Keramikos dirbtuvės ir parduotuvės Kūryba Kūryba Keramikiniai kiaušiniai simbolizuoja laimę Taip šildosi visi dirbantieji. Kiekvienam prie kojų padėtas indas su žarijomis Kūryba
Logo