2011.0609d.

Netoli Saturnia miestelio - Toskanos regionas Mūsų maudyklės, arba CASCATI di SATURNIA

RIMANTĖ: Kadangi Mindaugas pridarė puikiausių nuotraukų (kėlėsi ketvirtą ryto ir ėjo, statė štatyvą ir braižėsi aplink, baidydamas besimyluojančias poreles), reikia aprašyti išsamiau puikiąsias mūsų maudynių vietas, vietinių vadinamas Saturnijos kaskadomis, kurios veikia 24 val. per parą.

Sako žmonės, kad į šias maudykles eidavo ir romėnai... Tie patys, kurie viską „prirašė“ prie dievo Saturno (graikų Krono) – esą pabodo jam, kad žmonės pešasi ir kariauja, tai pykštelėjo į žemę ir išsiveržė tokios štai va tokios versmės, kad visi draugiškai teškentųsi ir apie karus iš to gerumo nebegalvotų.

(Kiek pamenu, tai Jupiteris (Dzeusas Griausmavaldis) mitologijoje žaibus laidydavo, tai kita legenda gal ir arčiau tiesos – ji byloja, kad Jupiteris su Saturnu susibarė ir Jupiteris tąjį ant žemės nutėškė, o kur jau anas vožėsi, ten žemė pokštelėjo ir pasipylė gėris... :)

Tapename ir mes tų draugiškai nusiteikusiųjų išmintu taku... keli tūkstančiai metų, o sulfatais ir karbonatais knibždantis KARŠTASIS VANDUO (ištrykšta 800 litrų per sekundę, 2,79 gramų mineralų litre, temperatūra 37 laipsniai, kvapelis... na, žinote tuos sieros junginukus :)))), vis dar daro stebuklus – mirkstame mes jame, mirkstame, oda valosi, mintys taip pat, tik plaukai veliasi (ir kalcis visus dažus nuo jų atmuša....)

GYLIS gamtos sukurtų baseinėlių įvairus – gali gulėti, sėdėti, plaukioti, nardyti ir netgi šokinėti nuo uolų (jei ūgis didesnis nei metras dvidešimt, rekomenduojama šokinėti į upės vagą).

Dargi ir MASAŽAS nemokamas visų vietų „įskaičiuotas“ – didesni ir mažesni kriokliukai leidžia reguliuoti intensyvumą, išjudina bet kurio kūno taško (kurį pakiši po srove) kraujotaką – ATIA, celiulitai, artritai, pilvo skausmai, spuogai ir lėtiniai kosuliai. Gydomojo PURVO – nors vežimu vežk. Kas vežasi namo kibiriukus prisirinkę, kas vietoje tepasi ir kantriai prieš saulę sukiojasi, kol žavingai murzinos spalvos plutelė ima trupėti, o vietoj jos it Feniksas iš pelenų ritasi naujas žmogus :)

Galima rinktis netgi vaizdą! Į vieną pusę – šviežiai nupjauta pieva (priklauso nuo sezono), į kitą – trykštančio vandens purslai ir kokie du rimtesnės svorio kategorijos drąsuoliai, užsiropštę į patį epicentrą. O šiaip dar smagu ganyti akis po margiausią publiką. Juk IL BAGNO (tar. Banjo), kaip ta rusiška „banja“ – vieta, kurioje ne tik maudomasi, bet ir bendraujama. Labiausiai bendrauja Vėja, kuria žavisi visi aplinkiniai – sportuodama pagal savo baseininę programą (vilniečiams rekomenduojame vaikišką baseiną DELFINUKAS) ji dosniai dalija šypsenas į kairę ir į dešinę. O susirinkusieji it per sutartinę aikčioja: „bionda bionda, piccola piccola“.

Nepainioti šių MAUDYKLIŲ su TERME DI SATURNIA – kažkokia paslaptinga aptverta teritorija, kurioje karštosios versmės savo kelią pradeda, o iš norinčiųjų jomis pasidžiaugti yra lupami eurai net po kelias dešimtis. Kaip supratome, tai kažkoks golfo klubo ir sanatorijos hibridas... biaaaa.... nors... TURISTAMS, niurnantiems dėl vietos stygiaus/kaimynų kojų ir plaukuotų šonų pertekliaus kaskadose, šį hibridinį modelį ir pasiūlysime :P

P.S. Pastebėjau, kad jei ilgai mirkai kojų pėdas srovėje, jos pamažu ima apsitraukti mineralų sluoksniu.. ką gi ką gi – štai jums ir NAUJI MOKASINAI :PPP ar kaip ten tie romėniški sandaliukai vadinami ;)

DĖMESIO... Apsišarvuokite kantrybe, vandens buteliukais ir kita amunicija, kurios gali prireikti keliaujant iki versmių iš, pavyzdžiui, ROMOS. Pamenu, kad važiavome į jas iš Sovanos, karšta, keliukas vingiuoja taip, kad jūros liga užpuola akimirksniu.

O kelionę į kaskadas planuokite NE SAVAITGALĮ, NE RUGPJŪTĮ, taip pat geriau ankstų rytą ar vėlų vakarą – žmonių, tikėtina, bus šiek tiek mažiau. Prie kavinukės yra puikūs biotualetai, jei ką :) ir didžiuuuulė nemokama mašinų stovėjimo aikštelė.

Dar parašysime, kas įdomaus yra aplink maudykles – na, miestai, miesteliai, miesteliukai ir kaimukai, kurių čia pristatyta ant kiekvienos aukštesnės kalvelės ir kuriuose yra dar po vieną kitą akmenį iš senų ir nelabai senų laikų išlikę, o akmenis, kaip žinia, reikia iš visų pusių apžiūrėti...

Cascati di Saturnia
Logo